پرش به محتوا

کالیبره باتری چیست ؟|بهترین روش کالیبره چگونه است؟

کالیبره باتری چیست

احتمالا تا بحال کلمه کالیبره به گوشتان خورده باشد و این سوال در ذهنتان بوجود آمده که کالیبره باتری چیست ؟ اندروید دارای قابلیتی است به نام battery state  یا وضعیت باتری است که ظرفیت باتری را کنترل می‌کند که چه زمانی کامل شارژ است و چه زمانی خالی.

اما گاهی اوقات این قابلیت دچار مشکل می‌شود و میزان باقی مانده باتری را به درستی نشان نمی دهد و قبل از اینکه باتری گوشی کاملا خالی شود و به صفر درصد برسد، گوشی خاموش می شود.

کالیبره باتری چیست ؟!

در اندروید یعنی تنظیم مجدد سیستم عامل تا اطلاعات صحیح را به نمایش بگذارد.

در گوشی های آیفون هم کالیبره کردن باتری ( که همچنین از آن با عنوان راه اندازی مجدد باتری هم یاد می شود ) به طرز شگفت انگیزی در بهبود عمر باتری تاثیر می گذارد.

بدون کالیبره کردن باتری، ممکن است درصد های اشتباه مشاهده کنید، زودتر شارژ گوشی تان را از دست بدهید و به طور کلی عمر باتری کمتری را از گوشی خود شاهد باشید.

 اگر تلفن شما به طور ناگهانی خاموش شود و درصد مشاهده شده به ناگاه به صفر برسد، کالیبره نکردن باتری یکی از اصلی ترین دلیل آن می‌تواند محسوب شود.

کالیبره کردن باتری گوشی های اندرویدی که روت نیستند

شارژ گوشی را به هر روش ممکن کاملاً خالی کنید تا گوشی خود به خود خاموش شود. گوشی را روشن کنید و باز هم با آن کار کنید و اجازه دهید تا یک بار دیگر به صورت خودکار خاموش شود. ( سعی کنید بعد از خاموش شدن گوشی در اولین مرتبه چند دقیقه صبر کنید و سپس اقدام به روشن کردن آن نمایید اگر گوشی شما روشن شد از این مرحله صرف نظر کنید).

گوشی را در وضعیت خاموش به شارژ بزنید و اجازه دهید تا ۱۰۰ درصد شود.

گوشی را از شارژ خارج کنید و آن را روشن نمایید درصد شارژ باتری را بررسی کنید اگر درصد شارژ برابر با ۱۰۰ درصد نبود دوباره شارژ را در همان حالتی که صفحه نمایش گوشی روشن است به دستگاه وصل کنید و اجازه دهید گوشی تا ۱۰۰ درصد شارژ شود بعد از اینکه شارژر باتری ۱۰۰ درصد نمایش داده شد گوشی را از شارژ خارج نمایید و آن را ریستارت کنید.

اگر بعد از ریستارت گوشی شارژ باتری را برابر ۱۰۰% نشان ندهد باز هم در مرحله آخر را تکرار کنید تا به جایی برسید که با ریستارت گوشی درصد شارژ آن روی ۱۰۰ درصد باقی بماند.

کالیبره کردن باتری آیفون

 باتری را خالی کنید : برای شروع باید حتماً با آیفون را خالی نمایید .

 حدود سه ساعت صبر کنید : برای انجام پروژه کالیبره کردن باتری نیاز است که آخرین روزهای باقیمانده در باتری آیفون هم خالی شود بهترین روش برای این کار صبر کردن است با صبری حدود سه ساعت می توانید به مرحله بعد بروید .

گوشی را شارژ کنید : حالا وقت آن رسیده که باتری را شارژ کنید.

دوباره باتری را خالی کنید : حال باید همه پروژه انجام شده را بار دیگر تکواندو و نسبت به خالی کردن باتری اقدام نمایید .

باز هم سه ساعت صبر کنید : شاید فکر کنید شوخی می‌کنیم اما این کار را انجام دهید و مجدداً سه ساعت دیگر منتظر بمانید تا آخرین انرژی های موجود در باتری آیفون هم از آن خارج شود هر چقدر بیشتر صبر کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت.

باتری را شارژ کنید : برای پایان دادن به این روش نیاز دارید تا دستگاه را مجدداً شارژ نمایید و چند ساعت بعد از پر شدن شارژ دستگاه باز هم اجازه دهید تا آیفون بیشتر شارژ شود.

1 دیدگاه دربارهٔ «کالیبره باتری چیست ؟|بهترین روش کالیبره چگونه است؟»

  1. بازتاب: تعمیرات آیفون |نمایندگی تعمیرات اپل |تعمیرات تخصصی با گارانتی - Snap service

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Optimized by Optimole Call Now Buttonتماس ایام کرونا