پرش به محتوا

تدریس خصوصی فیزیک | دانشگاه شریفی ها اینجا جمع اند

درس فیزیک اغلب یکی از سخت ترین دروس برای دانش آموزان است، زیرا این درس ترکیبی از دو موضوع به نسبت سنگین منطق ریاضی و قوانین فیزیک است. البته اگر شما ریاضی را به خوبی درک میکنید برای درس فیزیک مشکل چندانی نخواهید داشت، ولی همانطور که میدانید این دو درس تفاوت زیادی با یکدیگر دارند که درک و دانستن ریاضی به تنهایی نمیتواند سبب موفقیت شما در این درس شود. در صورتی که دبیر فیزیک در کلاس درس یا تدریس خصوصی فیزیک شما، با علاقه و اشتیاق این درس را تدریس کنند، متوجه میشوید که فیزیک نه نتها درس بسیار جالبی است بلکه یادگیری آن ساده و کسب مهارت در آن نیازمند علاقه است، که آنرا درسی هیجان انگیز و جذاب میسازد

فیزیک درس مفهومی و پایه ای است و برای همین برای شما این نیاز بوجود آمده که از تدریس خصوصی فیزیک و یا معلم خصوصی فیزیک استفاده کنید.

یکی از بزرگترین مشکلات دانش آموزان بدر رابطه با تدریس فیزیک این است که مفاهیم فیزیکی را بخوبی درک نکرده اند و اغلب دانش آموزانی که سعی می کنند با حفظ کردن فرمول های فیزیک نمره ی خوبی در امتحان نهایی فیزیک و یا امتحانات مدارس بگیرند، با شکست مواجه میشوند.

با مشکلاتی از قبیل فراموشی فرمول ها در جلسه امتحان فیزیک و یا حتی با توجه به اینکه فرمول های فیزیک را هم حفظ کرده اند، مسائل و سوالات امتحان فیزیک را نمی دانند که از چه رابطه ای حل میشود و از کجا شروع به حل مسائل فیزیک کنند و دلسرد و مایوس از مسایل می گذرند.

تدریس خصوصی فیزیک
تدریس خصوصی فیزیک

فیزیک را چگونه بیاموزیم؟

در یادگیری درس فیزیک مهم است که مهارت های حل مسئله ی خود را بهبود بخشید. چرا که حل مسئله مهمترین قسمت یادگیری این درس است و در واقع عمده ترین مشکل دانش آموزان هم از ضعیف بودن درک و مهارت های حل مسئله است. با شروع دوره ی متوسطه ی دوم، دانش آموزان با چالش مهمی به نام درس فیزیک روبرو هستند. علاوه بر آزمون های پیشرفت تحصیلی، امتحانات میان دوره و امتحانات نهایی که سهم بسزایی در موفقیت دانش آموزان چه در دوران مدرسه و چه در نتیجه ی کنکور دارند، قوی بودن پایه ی فیزیک، مقدمه ی موفقیت و پیش نیازی ضروری برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه است. اگر شما یا فرزندتان در درک مهارت های حل مسئله ی فیزیک مشکل دارید و یا اعتماد به نفس کافی جهت پاسخ دادن سوالات فیزیک در آزمون ها ندارید، بی شک به یک معلم خصوصی فیزیک برای تدریس خصوصی در تهران و حل تمامی این مشکلات نیاز دارید. برنامه ریزی درسی و کلاس های منظم و برنامه ریزی شده توسط دبیران باتجربه در زمینه آموزش فیزیک و یاد دادن فرمول های اصلی با روش های جالب از اصلی ترین وظایف یک دبیر فیزیک است. 

تدریس خصوصی فیزیک چه کمکی می تواند به شما بکند و لزوم گرفتن معلم خصوصی فیزیک برای آن دسته از دانش آموزانی که با مسائل فیزیک و روش های حل مسائل فیزیک مشکل دارند چیست؟

درک کامل مفاهیم فیزیک در کلاس تدریس خصوصی فیزیک:

یکی از بهترین و مؤثرترین روش های تدریس فیزیک تشریح و توضیح مفاهیم آن با استفاده از مثال های ملموس فیزیکی است بطوری که دانش آموز کاربرد هر یک از فرمول های فیزیک دبیرستان را به طور عمیق و مفهومی درک می کند و اینکه این فرمول ها هر یک برای محاسبه چه کمیت هایی هستند و رابطه یبین این کمیت ها چگونه است.

به عنوان مثال بیایید رابطه ی بین بار الکتریکی (q) با نیروی بین این دو بار را یاد بگیریم بطوری که تا سالیان سال در ذهن شما باقی بماند.

فرض کنید شما دو آهن ربا را در دست دارید و با فاصله ی معین (۲cm) از هم نگه داشته اید حالا یکی از آهن رباها را با یک آهن ربای بزرگ تر عوض کنید و در همان فاصله قبل نگه دارید فشاری که به دست شما می آید چه تفاوتی کرده است؟قطعا بیشتر می شود.پس نیروی وارد شده با افزایش اندازه آهن ربا (قدرت آهنربا) بیشتر شد پس رابطه مستقیم داشتند.

آهن رباها همان بارهای الکتریکی هستند که ما برای درک بهتر از آن ها استفاده کردیم، نتیجه ای که شما خود به آن رسیدید قسمتی از رابطه کولن در فیزیک سوم دبیرستان (الکتریسیته ساکن) بود.

با فهمیدن رابطه های فیزیک آسان و مفهومی می توانید بدون آنکه فرمول ها را حفظ کنید بیاد داشته باشید و ملکه ذهن شما شود.

مهم تر از همه شما می دانید که در مسئله های فیزیک از چه رابطه ای برای به دست آوردن جواب سؤال استفاده کنید، چرا که ما در کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک که برگزار میکنیم نمونه های زیادی از دانش آموزان را دیده ایم که برای حل مسئله ها سردرگم میشوند و یا غلط حل میکنند.

تدریس خصوصی فیزیک و نظریه های اصلی آن:

در علم وآموزش فیزیک، ما با موضوعات بسیار زیادی رو به رو هستیم،نظریه‌های اصلی که در هسته علم فیزیک وجود دارند،توسط تمامی فیزیک دانان مورد استفاده قرار می گیرد.در فیزیک کلاسیک با نظریه‌هایی کار داریم که ابعاد و حرکت اشیاء و سرعت هایی که در ذهن قابل تصور و آزمایش هستند را تحلیل و بررسی می کند.منظور از ابعاد ،ابعاد فرامولکولی و فرا اتمی و سرعت ،سرعتی کمتر از سرعت نور است.در مواقعی که سیستم های بررسی شده،ابعادی بزرگ تر از تصورمان دارا می باشند(کهکشان‌ها،منظومه ها)و سایر سیستم های بزگ آسمانی و ستاره ای که با اندازه ای بسیار کوچک مثل ابعاد زیر اتمی هستند فیزیک کلاسیک ضعف خود را نشان می دهد،به همین دلیل این تحلیل ها در حوزه ی آموزش فیزیک جدید قرار می گیرد.

نکات یادگیری و فهم آسان فیزیک:

۱-کتاب فیزیک را به خوبی مطالعه و نکات مهم و عمومی را یاد بگیرید.۲-با حل نمونه سوالات فیزیک ،مباحث فیزیک و یادگیری آن را برای خود آسان کنید.۳-از عکس یا تصاویر استفاده کنید.۳-فیزیک پیش دانشگاهی و نمونه سوالات آسان آن را از دست ندهید.۴-تمرین مکرر و تست زنی را از یاد نبرید تا در سوالات فیزیک کنکور موفق شوید.

تدریس خصوصی فیزیک مفهومی می تواند به راحتی بسیاری از مشکلاتی که شاید شما نیز درگیر آن باشید را برطرف کند و فیزیک را به درس محبوب شما تبدیل کند، برای اثبات حرف خود دانش آموزانی را به شما معرفی میکنیم که پس از جلسات اول دید آنها نسبت به فیزیک عوض شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Optimized by Optimole Call Now Buttonتماس ایام کرونا